Ezt a bejegyzést nagyon sokáig tudnám írni, annyi mindent kaptunk, fedeztünk fel és tapasztaltunk ezekkel a kövekkel. Ádi is és én is. Igazából az egész családunk 🙂
Lassan, észrevétlenül lopták bele magukat az életünkbe, a hétköznapjainkba. Egyszóval szeretjük őket.
Nagyon hosszú utat jártam be, hogy elérhetővé tehessem magunknak is és mások számára is ezeket a köveket.
De úgy tűnik az idő és a tapasztalat azt igazolja, hogy érdemes volt az erőfeszítéseket megtenni azért, hogy megjelenjenek ezek az akril kövek itthon is.
Nagyon szerettem volna ezekkel a kristályokkal, szabadon kiegészíteni, feldobni a montessori féle fejlesztőket, ezáltal csempészni egy kis csillogást, egy kis színt, az egyszerű, természetes készletekhez. Ettől, talán mondhatom, hogy egyediek, különlegesek is lettek.
De visszakanyarodva Ádihoz és a kincseihez, ezek a kövek ugyanolyan népszerűségnek örvendenek nála, mint a faállatok, a könyvek, vagy éppen a gyurmák. Igazi favoritok nála!
Pontosabban rengeteg játéknál hívja kiegészítésnek a kristályokat.
A legkedvencebb elfoglalttsága a pakolgatásuk. Mindenbe is bepakolja aztán kipakolja őket, van, hogy egyesével, van, hogy marokkal, van hogy színek szerint, van, hogy csak átöntve, pottyantva, pöckölve…ahogy épp eszébe jut. A szerepjátékozás még csak most alakulgat nála, de az állatok etetésénél már használja a köveket. Imád velük játszani!
Beleilleszthetőek az egyre népszerűbb angol nevén loose parts játékok közé is. Nehéz az elnevezést értelmesen magyarra fordítani (nekem legalábbis, pedig nyelvszakos is vagyok) ugyanis a laza alkatrésszek/részek nehezen értelmezhető számomra, így én csak drága mütyűröknek hívom őket. Nagyon szeretik a gyerekek, az anyukák méginkább, sokszor egyfajta függőséget is okozhat a gyűjtögetésük, a velük való játék pedig döntögeti a kreativitás nem létező korlátait is. 😎🌈
Sokszor készítek Ádinak szenzoros fejlesztő játékokat, -ilyenkor lehet matatni, valamilyen érdekes közegben, pl. vízgyöngy, rizs, lencse, zabpehely- ezekhez is hozzá szoktam tenni néhány kristályt, és lehet kincskeresőset játszani.
Ádi már nem veszi a szájába a játékokat, azt is megbeszéltük, hogy a köveknek a kezecskéjéjében van a helyük, vagy a kosárban. Viszont akármilyen okos, még csak két éves múlt, figyelek rá, amikor játszik velük és mikor befejeztük a játékot összeszedjük őket és elteszem a következő játékig.
Bevallom azért a montessori nevelés határain kívül, saját örömömre, dekorálásra is szoktam használni őket. Most pl. az őszi dekoráció mellé is került néhány kristálykő.
Gyönyörűen paszolnak a színek a Grimms szivárvány és Grapat tojások színeihez is. 😍
Van egy reggeli kép, amikor besüt a napfény az ablakon és a napsugarak elérik az ablakpárkányon sorakozó köveket… ezzel a látvánnyal egyszerűen nem tudok betelni, annyira szép és harmonikus, mindig megmelengeti a szívemet! ❤️
Jó szîvvel ajánlom őket bárkinek, aki szereti a színes csillogó dolgokat, igazi színterápia is lehet, akár önmagukban, vagy bármilyen dekoráció kiegészítéseként!